2A - Projekt edukacyjny kina Helios Kino na Temat

Lis 2022        SP 6

17.11.2022r uczniowie z klasy 2a odbyli lekcję edukacji społecznej i polonistycznej nietypowo, bo w kinie Helios oglądając film w reżyserii Samuela Rossi pt. „Chłopiec zza szyby”. Była to projekcja z cyklu „Kino na Temat!” Po obejrzeniu filmu odbyła się klasowa debata,  podczas której uczniowie mogli przedstawić swoje stanowisko w odpowiedzi na zagadnienia poruszane w filmie:

1) Czy pozory mogą mylić?

2) Dlaczego szufladkujemy ludzi i do czego to prowadzi?

3) Jak rozwijać pasje mimo przeszkód i ograniczeń ?

4) Znaczenie przyjaźni, serdeczności innych ludzi w pokonywaniu przeszkód.

W drodze powrotnej z Warmii na Mazury zwiedziliśmy Gietrzwałd podziwiając architekturę i wystrój Bazylika Mniejszej Narodzenia NMP ( kościół z II poł. XIV w.)

- Serdecznie dziękujemy pani Annie Klonowskiej, która udała się z nami do Olsztyna i troskliwie dbała o nasze bezpieczeństwo.

Do usłyszenia!

•   Anna Muchlado