"Bezpieczny Internet” w świetlicy szkolnej

Lut 2020        ŚWIETLICA

W lutym 2020r. w świetlicy szkolnej SP przeprowadzony został cykl zajęć pod hasłem „Bezpieczny Internet”.  W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję poznać sympatycznego robota Net Robi  z drużyną Sieciaków dbających o bezpieczeństwo dzieci  w Internecie i grupę złych Sieciuchów robiących ciągły zamęt w Sieci. Dowiedziały się do kogo i w jaki sposób można zwrócić się o pomoc w razie, gdy w Sieci dzieje się coś niepokojącego. Najważniejsze jest jednak to, że uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa obowiązujące przy korzystaniu  z Internetu.

Dzieciom i ich rodzicom polecono również strony www.dzieckowsieci.pl, www.sieciaki.pl  helpline.org.pl mówiące o bezpiecznym korzystaniu z Internetu przez najmłodszych.