“Ciekawi ludzie blisko nas”

Gru 2018        SP 6

5 grudnia uczniowie, nauczyciele i rodzice mieli okazję obejrzeć przedstawienie “Historia herbu naszej Kornelówki” oraz spotkać się z panią Alą Pisarską.

To finał projektu szkolnego “Promyk” realizowanego od ubiegłego roku szkolnego, kiedy to powstał scenariusz inscenizacji inspirowany utworem ostródzkiej pisarki. Treścią przedstawienia jest próba wyjaśnienia, skąd się wzięło słońce w herbie naszej szkoły, a cel to propagowanie postaci patrona szkoły, Kornela Makuszyńskiego, jego twórczości - poprzez wykorzystanie postaci z  książek pisarza, oraz wartości takich jak uśmiech, radość, przyjaźń. W listopadzie na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka pod hasłem “Ciekawi ludzie blisko nas” przybliżająca postać pani Ali Pisarskiej oraz wystawa jej obrazów, a w bibliotece wystawka książek artystki. Wszyscy uczniowie jeszcze przed grudniowym spotkaniem mieli okazję dowiedzieć się sporo o naszym gościu, a dzięki uprzejmości malarki obejrzeć także oryginalne dzieła malarskie. Podczas spotkania 5 grudnia pani Ala Pisarska odpowiedziała na kilka pytań, mówiąc między innymi o swoich zainteresowaniach w dzieciństwie, o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem i malowaniem, co jej daje możliwość tworzenia i dlaczego warto mieć pasje. Dobrymi radami dla nas, abyśmy odkrywali swoje talenty, rozwijali je i spełniali marzenia zakończyła spotkanie. Jeszcze raz dziękujemy Pani Ali za odwiedziny u nas i okazaną życzliwość.

galeria zdjęć:

Przedstawienie