"Cisza naszym przyjacielem"

Cze 2016        SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice !
Samorząd Uczniowski w tym roku szkolnym pochylił się nad problemem jakim jest HAŁAS w szkole... Podeszliśmy do sprawy profesjonalnie ! ...i przygotowaliśmy PROJEKT WYCHOWAWCZO-PROFILAKTYCZNY "CISZA NASZYM PRZYJACIELEM"

Celem projektu było:

• zrozumienie przez uczniów, że hałas jest czynnikiem szkodliwym dla zdrowia człowieka
  • uświadomienie dzieciom, czym jest hałas,
  • zapoznanie dzieci ze szkodliwym wpływem hałasu na nasze zdrowie
  • uświadomienie uczniom konieczności ograniczenia hałasu na przerwach,
  • wdrażanie dzieci do uczestniczenia w zabawach wyciszajacych
  • kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne i cudze zdrowie

Projekt "Cisza naszym przyjacielem" realizowany był od pazdziernika 2015r. do maja 2016r. Każdego miesiąca były wprowadzane nowe elementy i zadania do jego realizacji tak zwane bodzce uwrażliwiające dzieci i przypominające im o szkodliwym wpływie hałasu na ludzkie zdrowie, jednocześnie pobudzające aktywność ucznia w zakresie zdobywania wiedzy na temat profilaktyki zdrowia.

W ramach projektu odbywały się różnego rodzaju przedsięwzięcia:
DZIEŃ WALKI Z HAŁASEM, MIESIAC WALKI Z HAŁAEM ORAZ AKCJA - CISZEJ W SZKOLE

Bardzo dziękujemy wszystkim klasom za udział, za wykonane prace plastyczne, plakaty, wiersze, rymowanki. Dziękujemy rodzicom za wspieranie swoich dzieci oraz nauczycielom za pomoc przy realizacji zadań na terenie szkoły. Podziękowania szczególne dla uczniów klasy IVa i V, którzy przez cały rok szkolny, brali udział w przedsięwzięciach artystycznych – w montażach słowno-muzycznych, happeningach i wielu akcjach. IVa - Dominika Ostrowska, Julia Kasperek, Oliwia Chajewska, Wiktoria Kucińska kl. V- Magda Kozłowska, Zuzanna Szymczak, Zuzanna Neumann, Martyna Milewska, Maja Orlikowska Paulina Szczepańska, Michał Lendzion, Mikołaj Nabielec.

Opiekunki SU- Ewa Raczyńska/ Katarzyna Zakrzewska