Co słychać w Świetlicy szkolnej?

Cze 2021        ŚWIETLICA

WAŻNE ŚWIĘTA

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Święto Konstytucji 3 maja.

Z tej okazji w świetlicy odbyły się zajęcia poświęcone tym ważnym wydarzeniom.  Przygotowano gazetkę  ścienną  prezentującą symbole narodowe.  Dzieci wykonywały prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe oraz słuchały utworów muzycznych o tematyce patriotycznej.

KONKURSY

Najczęstszą formą konkursów, przeprowadzanych w świetlicy są konkursy plastyczne, które odgrywają istotną rolę  w  pobudzaniu aktywności umysłowej, rozwijaniu wyobraźni plastycznej oraz kreatywności dzieci.

W tym roku szkolnym odbyły się następujące konkursy plastyczne:

• Portret Babci i Dziadka
  • Kot
  • Autoportret

HISTORIA KSIĄŻKI

Celem zajęć świetlicowych pt. „ Historia książki” było zapoznanie dzieci z historią powstawania książki, określenie roli książek w naszym życiu oraz zasad właściwego postępowania z książkami.  Podczas zajęć uczniowie oglądali filmy edukacyjne poświęcone książkom, słuchali piosenek oraz wykonywali zakładki do swoich ulubionych książeczek.

ZABAWY W ŚWIETLICY

Dużym powodzeniem cieszą się zabawy świetlicowe,   które są podstawową formą aktywności dzieci. Podczas zabawy dzieci uczą się  współpracy  i stosowania  do określonych norm i reguł postępowania, a także wszechstronnie rozwijają. Zabawy dziecięce są różnorodne pod względem treści, jak i stopnia złożoności np. zabawy konstrukcyjne, twórcze, tematyczne, ruchowe, dydaktyczne.