Czas spędzany w świetlicy

Mar 2019        ŚWIETLICA

Świetlica szkolna to dla wielu dzieci często ich drugi dom, gdzie spędzają każdego dnia wiele godzin.

Nauczyciele dbają o to, by w świetlicy panowały warunki do jak najlepszej opieki, sprzyjającej zarówno fizycznemu, psychicznemu, jak i społecznemu rozwojowi dziecka. Organizują zajęcia w taki sposób, by dzieci nie tylko odpoczywały, ale też uczyły się, aktywnie działały   i budowały pozytywne relacje z rówieśnikami. Nauczyciele starają się uatrakcyjniać zajęcia, aby były ciekawe. Jeżeli dopisuje pogoda często wychodzą z dziećmi na spacery w okolice szkoły. Dzieci lubią też spędzać czas na boisku szkolnym. Dzieci w świetlicy wykonują wiele prac plastycznych i technicznych. Rozwiązują rebusy, łamigłówki, krzyżówki itp. Korzystają z gier dydaktycznych. Mają możliwość do wspólnych zabaw i zgodnej współpracy. Uczniowie mogą odrabiać prace domowe i korzystać z pomocy nauczycieli.

galeria zdjęć: Czas spędzany w świetlicy