Czytam z klasą lekturki spod chmurki – III edycja – poznajemy zawody

Paź 2021        SP 6

W bieżącym roku szkolnym część uczniów kl. III, w ramach zajęć rozwijających, już po raz drugi, przystąpiła do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam  z klasą lekturki spod chmurki”. Tym razem w ramach III edycji projektu będziemy poznawać zawody.

Wprawdzie sam projekt ruszył od października, ale do pracy przygotowywaliśmy się już we wrześniu. Rozmawialiśmy o różnych zawodach, poznawaliśmy ich nazwy, zastanawialiśmy się nad cechami niezbędnymi do ich wykonywania, rozwiązywaliśmy zagadki.

Projekt obejmuje trzy moduły, w obrębie których będziemy wykonywać różne zadania i czytać wybrane książki. Noszą one następujące tytuły:

I MODUŁ „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

II MODUŁ „NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY”

III MODUŁ „ NA RATUNEK”.

W ramach pierwszego modułu zdecydowaliśmy się na książki małej Neli, podróżniczki i reporterki. Świat widziany oczami małej dziewczynki wydał nam się ciekawy i bardzo fascynujący. Zaczęliśmy od założenia lekturników, a potem będziemy czytać  i podróżować po świecie. Nie szkodzi, że „palcem po mapie”, bo i tak na pewno dowiemy się co warto zobaczyć i jak to jest być reporterem.

Prowadzaca: Katarzyna Zakrzewska