"Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego"

Mar 2019        BIBLIOTEKA

6 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

6 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pt. „Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych ostródzkich szkół podstawowych. „Kornelówkę reprezentowali uczniowie z klas piątych: Emilia Jackiewicz, Aleksandra Orzechowska oraz Szymon Kaliszewski. Wszyscy uczestnicy mieli za zadanie  odpowiedzieć na wiele pytań związanych z treścią książki pt. „Wyprawa pod psem”. Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Przyborowska, uczennica z Zespołu Szkół Salezjańskich. Drugie miejsce zajęli ex aequo uczniowie z Zespołu Szkół Salezjańskich, Zofia Przyborowska  oraz Alan Sadowski. Na trzecim miejscu uplasowała się Anastazja Siejk ze Szkoły Podstawowej nr 2. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy opiekunom za wsparcie w przygotowaniu do konkursu. Laureaci otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

Organizator konkursu – Krystyna Bałachowska

galeria zdjęć: Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego