DKK- CZERWIEC 2018

Cze 2018        BIBLIOTEKA

,,Wakacje Grzecznego Psa".

Autorami książki są Wojciech Cesarz i Katarzyna Terechowicz.
 Rozpoczęły się wakacje, a najgrzeczniejszy, najmądrzejszy i najcudowniejszy na świecie Alaskan Malamut Winter nie może się doczekać przygód. Przemierzy razem ze swoim ludzkim stadem-Henrykiem, Hanką, Alkiem i Julką-Polskę w bagażniku Combi. I nie zapominajmy o jego nieodłącznym kompanie Rudym!
 Góry, morze, jeziora, pola czy lasy? Winterowi to wszystko jedno!
 Choć psiak nie zawsze rozumie dziwne zachowania ludzi, to i tak kocha ich z całego wielkiego, psiego serca. Choć jak wiadomo pies-tym bardziej energiczny i wielki Alaskan Malamut-to i kłopoty. A za konsekwencje zawsze ponoszą odpowiedzialność właściciele.
 Winter sprawi, że wakacje jego rodzinki będą niezwykłe. Wiele przygód, nocnych przechadzek, małych kłopotów, pływania i przyjaciół czeka, i jest na wyciągnięcie łapy Wintera.
 Choć książka wydaje się być dla najmłodszych, wciągnie w swoje kartki również młodzież. Prostota z jaką Winter (który pełni funkcję narratora) opisuje wszystko co się dzieje sprawi, że zarówno starsi jak i młodsi zrozumieją o co chodzi, a wesołe momenty, w których Winter narzeka lub opisuje sytuację według niego dość dziwną sprawią, że będzie można się uśmiać.
 Mnie ta książka naprawdę się spodobała, ale muszę przyznać, że na początku nie byłam co do niej pewna. Gdy ją przeczytałam pomyślałam sobie o przysłowiu ,,Nie oceniaj książki po okładce" i potwierdzam jego prawdziwość. Według mnie warto zajrzeć do biblioteki lub księgarni i zapytać o możliwość kupna lub wypożyczenia.
Laura Otremba kl IV B