DKK- marzec

Mar 2022        BIBLIOTEKA

„Zapałka na zakręcie" Krystyny Siesickiej opowiada historię pierwszej miłości ludzi dopiero co wchodzących w dorosłość. Każdy człowiek ma przeszłość. Często w jej zakamarkach kryją się rzeczy, o których wolelibyśmy zapomnieć. Warto czasem dać sobie rozgrzeszenie i pogodzić się z tym, co było. Akceptacja samego siebie jest niezbędnym warunkiem do budowania związku z drugim człowiekiem. Jeśli bowiem nie potrafimy wybaczyć sobie, nie będziemy umieli wybaczyć drugiej osobie. Książka jest idealnym prezentem dla młodzieży, gdyż wymusza przemyślenie pewnych spraw i zastanowienie się nad wartościami, jakimi kierujemy się w życiu.