DKK- październik spotkanie II

Lis 2018        BIBLIOTEKA

"Wiłka smocza dziewczynka"Antoniny Kasprzak ...

"Wiłka smocza dziewczynka"Antoniny Kasprzak to piękna książka, która nie traktuje czytelnika jak dziecko, ale jak młodego dorosłego. Pozwala samodzielne myśleć i analizować to, o czym się właśnie przeczytało. Główni bohaterowie przechodzą wspólnie wiele, i mimo przeszkód wciąż utrzymują bardzo silną relację. Przeciwności losu, różnica wieku i inne pochodzenie niczego nie zmieniają. Jest pełna wzruszających momentów i może być źródłem inspiracji przede wszystkim dla młodych dziewczynek. Książka przeznaczona nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych pokazuje prawdziwą siłę przyjaźni, a piękne ilustracje dodają klimatu. Potrafi wiele nauczyć i idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie listy przeczytanych książek.

Laura Otremba kl. V b