DKK-grudzień

Gru 2018        BIBLIOTEKA

Omawialiśmy opowiadanie Barbary Kosmowskiej pt."Święty Mikołaj z Trzepaka".

13 grudnia odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy opowiadanie Barbary Kosmowskiej pt."Święty Mikołaj z Trzepaka". Byliśmy ubrani w kolorystyce świątecznej, czyli biało-czerwonej. Było to ostatnie spotkanie w tym roku i było związane tematycznie ze świętami.

Opowiadanie było o paczce przyjaciół. Jeden z chłopców-Emil, brat Zosi-jeździł na wózku inwalidzkim. W środku lata oznajmił, że jeśli Święty Mikołaj go nie odwiedzi, on przestanie wierzyć. Reszta dzieci postanowiła zorganizować takie święta w środku lata. Spotkali się przy trzepaku i omówili cały plan.Nie obyło się bez śmiechu, zawsze jest śmiesznie. Opowiadanie nauczyło nas, co to jest empatia, współpraca oraz prawdziwa przyjaźń. Oprócz tego naprawdę przyjemnie się je czytało. Po rozmowie na temat opowiadania zaczęły się rozmowy na przeróżne tematy. Mnie osobiście bardzo się podobało, i nie mogę doczekać się następnego spotkania.
Na koniec było wzruszająco. My-członkowie DKK- dowiedzieliśmy się, że od stycznia nie będzie już z nami Pani Ani Głowińskiej. Wszyscy to przeżyli, byli wręcz w szoku. Ja powstrzymywałam łzy. Pożegnaliśmy z wielkim żalem panią Anię oraz wręczyliśmy Jej upominek. Od stycznia moderatorem klubu będzie p.Małgorzata Brzeska.

Laura Otremba,kl.Vb