DKK-luty 2023

Lut 2023        BIBLIOTEKA

13 lutego omawialiśmy książkę Wojciecha Widłaka „Dwa serca anioła". To wzruszająca i pełna emocji opowieść o poważnych sprawach z dziecięcego punktu widzenia. Pokazuje, jak chorobę postrzega, doświadczający jej chłopiec. Ilustracje do książki utrzymane są w kolorystyce czerwono-niebieskiej, kreślone dziecinną ręka anioły i serce, które jest kluczem do tej opowieści. Bo właśnie dzięki dobremu sercu pana Felicjana Romek zyskuje szansę na przezwyciężenie choroby i kosztowną operację. Książka Wojciecha Widłaka nie należy do najweselszych. Jest to przejmująca opowieść, która mimo nastroju przesiąkniętego chorobą i smutkiem, niesie wiele ciepła i nadziei. Więc jeśli chcecie uronić łezkę i dowiedzieć się, czy ta historia ma szczęśliwe zakończenie - sięgnijcie koniecznie! I pamiętajcie: każdy ma swojego Anioła i każdy może być Aniołem.