DKK styczeń

Sty 2022        BIBLIOTEKA

W książce „ Biała żyrafa" przedstawione są zapierające dech w piersiach przygody osieroconej jedenastolatki i magicznej białej żyrafy w egzotycznej Afryce. Lauren St. John stworzyła cudowną powieść. Malownicze krajobrazy dzikiej Afryki, jadowite węże przyczajone w trawie, historia mieszkańców Czarnego Lądu, tajemnice i spiski tworzą tło dla tej pięknej historii o nietypowej przyjaźni. W książce jest przedstawiony również problem kłusownictwa, które jest poważnym problemem w Afryce. Wiele zwierząt jest zagrożone przez tego typu działania. Powieść pokazuje, że świat zwierząt nie jest taki bezpieczny, jak nam często się wydaje.
Ta fascynująca książka przypomina, że nawet największe nieszczęście może być początkiem czegoś wspaniałego.