Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie. Kluby działają od początku 2007 roku przy bibliotekach różnego stopnia, od bibliotek wojewódzkich, po filie biblioteczne w małych miejscowościach. Klubami w obrębie jednego województwa opiekuje się koordynator wojewódzki tj. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu. Każdy uczestnik klubu otrzymuje egzemplarz książki do przeczytania. Po dyskusji omówione egzemplarze wracają do organizatora, po czym następuje wymiana książek z innymi klubami w województwie. Klub w bibliotece to wspólne przedsięwzięcie naszej szkoły i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zgłosiły się do niego dzieci, które często odwiedzają bibliotekę i czytają mnóstwo książek oraz nauczyciele. Jest to "najmłodszy" DKK w naszym województwie.
Moderatorem klubu jest p. Anna Głowińska, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostródzie, inspirator przedsięwzięcia. Klub prowadzi p. Małgorzata Brzeska i p. Izabela Rynkowska Na pierwszym spotkaniu klubowicze poznali zasady działania DKK. Spotkanie przebiegło w kameralnej i ciepłej atmosferze. Dzielenie się wrażeniami z lektury, wymiana spostrzeżeń i uwag stanowiły nie lada ucztę duchową.

Od 2019 r. moderatorem klubu jest p. Małgorzata Brzeska a opiekę sprawuje dyrektor Powiatowej Biblioteki w Ostródzie p.Anna Głowińska.

• Chcesz porozmawiać o książkach?
  • Podzielić się wrażeniami z przeczytanych lektur?
  • Poznać nowych autorów?
  • Poznać nowych ludzi i miło spędzić czas?
  • Przyjdz na spotkanie