Dzieci ze świetlicy obchodzą Święto Niepodległości.

Lis 2016        ŚWIETLICA

Tuż po uroczystym apelu odbył się konkurs recytatorski wierszy o Ojczyźnie pod hasłem; „ Kto ty jesteś? Polak mały!”. Uczestnikami konkursu było 20 -cioro dzieci z klas II-IV uczęszczających na zajęcia świetlicowe.

Widownię stanowili uczniowie klasy II b i III b.
Konkurs rozpoczął się od wspólnego wygłoszenia wiersza Władysława Bełzy:” Kto ty jesteś? Polak mały!” , który stał się katechizmem małego Polaka. Dzieci recytowały wiersze m.in. Wł. Bełzy, Cz. Janczarskiego, T. Kubiaka, W. Chotomskiej, M. Konopnickiej, W. Szymborskiej , skończywszy na T. Różewiczu i J. Pietrzaku.

Komisja konkursowa przy ocenie recytatorów wzięła pod uwagę: interpretację, znajomość tekstu, tempo mówienia i dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Podczas kilku przerw, na których obradowała komisja konkursowa, przedstawicielki SU (M. Orlikowska, J. Kasperek, D. Ostrowska i M. Kozłowska) przygotowały dla widowni quiz wiedzy o Polsce i regionie. „Las” rąk w górze świadczył o dużej wiedzy naszych najmłodszych uczniów.

Jury w składzie : p. R. Oleszkiewicz, p. A. Zawadzka i p. A. Muchlado ogłosiło wyniki konkursu:

I miejsce (kl.II) – Hanna Jastrzębska;
II – Jakub Pasierowski,
III – Vanessa Oman

I miejsce (kl. III) – Magdalena Wasilewska,
II- Emilia Jackiewicz,
III- Hanna Grzeszczak

I miejsce ( kl. IV) – Aleksandra Smosarska,
II- Nikola Burakiewicz,
III – Konstancja Płoskonka

Jury przyznało także dwa wyróżnienia: Maciejowi Zakrzewskiemu i Paulinie Pladzyk.

Występujące dzieci otrzymały nagrody, dyplomy oraz słodki upominek. Dla uczestników oraz „małej” publiczności była to kolejna lekcja patriotyzmu. Uroczysty konkurs poprowadził niezastąpiony - Michał Lendzion kl. VI.

Organizator konkursu : Agata Pyszyńska