Jesteś tym, co jesz….

Gru 2018        SP 6

30 listopada 2018r. naszą szkołę odwiedził technolog żywności z Lubawy w związku z „Programem dla szkół – owoce i warzywa”.

Klasy I-V wzięły udział w warsztatach „Dla każdego coś zdrowego, czyli lekcja o piramidzie zdrowego odżywiania”. Uczniowie dowiedzieli się co jeść, aby być zdrowym, a czego unikać. Jak ważny w codziennym życiu jest ruch i woda. Okazało się, że dzieci dużo wiedzą na temat zdrowego odżywiania, nieco gorzej jest z wcielaniem w życie tych zasad. Wszystko jednak musi mieć swój początek, może więc piątkowe spotkanie będzie tą iskierką, żeby zacząć przykładać wagę do tego co jemy i jak żyjemy.

Katarzyna Zakrzewska