Klasa 2a u Mikołaj

Gru 2022        SP 6

Olsztyn, 6 grudnia 2022r

Klasa 2a u Mikołaja.

W świąteczny  nastrój wprowadziła nas wizyta w pracowni Śnieżynek w olsztyńskim Spichlerzu - siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury. Było to możliwe dzięki rodzicom, którzy ufundowali klasowy wyjazd do stolicy naszego regionu.

W imieniny Mikołaja odwiedziliśmy twierdzę południowej Warmii, w której w latach 1516- 1521 przebywał i działał sławny Mikołaj: lekarz, prawnik, matematyk, ekonomista, astronom etc. Na ścianach zamkowego korytarza oglądaliśmy zachowane do naszych czasów tablice astronomiczne, które wyrysował znany nam Mikołaj Kopernik.

W Muzeum Warmii i Mazur przy ul. Zamkowej 2 rozmawialiśmy m.in. o sztuce i architekturze dawnych wieków. Uczyliśmy się oglądać obrazy. Były to dzieła malarzy holenderskich. Dowiedzieliśmy się, dzięki małemu śledztwu, czym jest kabinet. Zachwycaliśmy się trwałością i pięknem architektury minionych czasów. Naszą uwagę przykuły sklepienia gwiaździste i kryształowe. Spójrzcie sami, zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Niezawodnym opiekunem była pani Anna Klonowska, której bardzo dziękujemy za obecność, troskę i pomoc.

- Uczniowie klasy 2a z wychowawczynią Anną Muchlado.

Więcej zdjęć w galerii: Klasa 2a u Mikołaja