Nasz serwis używa plików cookies zgodnie z "Polityką Cookies". Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo na to zgodę.   Zamknij  X
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Kornela Makuszyńskiego
w Ostródzie
Szkoła ze słońcem w herbie

KLASA IA, IB - WYCIECZKA

   Wrz 2022        SP 6

 

Zapachniało jesienią …..

27 września  wybraliśmy się do Lubstynka, by odnaleźć najprawdziwszą jesień. To była nasza „pierwszakowa” wyprawa numer jeden. Zadanie wcale nie było trudne. Dzień powitał nas mgłą i przenikliwie zimnym powietrzem. Tymczasem na polu czekały wykopane ziemniaki. Wyzbieraliśmy je prawie co do jednego i nikt nie marudził, że ma już dość wykopek ???? Zaraz potem było ognisko, pieczenie kiełbasek, pyyyszne lubawskie pączki i gorąca herbatka. Nie zabrakło wspaniałej zabawy na powietrzu i odrobiny magii. Czarowaliśmy tak długo, aż wyszło zza chmur słońce.                                                                                                          

Pobyt w gościnnym Lubstynku zakończyliśmy wykonaniem ziemniaczanych ludzików. Powstały prawdziwe arcydzieła.  Zmęczeni, ale zadowoleni, z woreczkami pełnymi własnoręcznie zebranych ziemniaków,  wróciliśmy do Ostródy. Obiecaliśmy Pani Madzi, że wrócimy w grudniu, ale to już będzie nasza kolejna wspólna, „pierwszakowa” przygoda.

 

p. Katarzyna Zakrzewska i p. Jolanta Rzymowska

 

Galeria zdjęć: Klasa IA, IB - wycieczka