Klub Przyjaciół Książki

W skład klubu wchodzą miłośnicy książek z klas V - VIII. Jest to grupa uczennic interesujących się książkami, pomagających w pracach bibliotekarskich takich jak:

• oprawa książek w folię,
  • naprawa książek starych i zniszczonych,
  • pieczętowanie nowych książek,
  • powielanie kart katalogowych,
  • pomoc w utrzymaniu porządku na półkach w wypożyczalni i czytelni.

Uczniowie z aktywu są życzliwi i uczynni. Chętnie uczestniczą w organizowaniu imprez czytelniczych. Niektórzy pełnią rolę łączników między biblioteką a swoimi klasami. Polecają koleżankom i kolegom interesujące książki, zapoznają z nowościami. Będąc aktywnymi czytelnikami, popularyzują czytelnictwo w klasie. Sprawdzają też terminowość zwrotów wypożyczonych książek.

Skład Klubu Przyjaciół Książki

kl. IV: Inka Warszawska , Klaudia Samson, Blanka Chojewska, Marysia Jarmoluk, Marysia Krawczyk, Ania Madejek, Kornelia Sitnik, Marita Rykaczewska , Amelia Szypkowska, Amelia Banasiak,

kl.VII a: Zosia Groszkowska, Gabrysia Szaudzianis

kl.VIII a: Julita Liszewska, Weronika Jasińska, Julia Smosarska, Oliwia Mrozik, Julia Desput. Maja Węgrzynowska, Hania Włodarska, Ola Orzechowska,