Kody kreskowe w bibliotece

Paź 2022        BIBLIOTEKA

Szanowni czytelnicy, rozpoczęliśmy umieszczanie kodów kreskowych na książkach znajdujących się w bibliotece szkolnej. Możecie się zastanawiać, po co w bibliotece książkom nadawać kody kreskowe, i jak to ma zmienić zadanie w funkcjonowaniu. Użycie kodów kreskowych pomaga w szybszym znalezieniu konkretnej książki w systemie bibliotecznym, łatwiej będzie też zlokalizować daną pozycję na półce, pomoże to również w szybszym wypożyczeniu i oddawaniu książek. Planujemy wypożyczać książki, korzystając z czytnika kodów kreskowych i stopniowo odchodzić od tradycyjnego wypożyczania  książek za pomocą kart bibliotecznych. Oczywiście wymaga to czasu :)