Koncert pieśni patriotycznej

Lis 2018        SP 6

Święto Odzyskania Niepodległości to dla naszego narodu, czas radości i dumy.

By uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole 9 listopada miał miejsce koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalnego kl. IV-VIII „Wesoła gromadka”.

Śpiewając, opowiadaliśmy o ważnych wydarzeniach w dziejach naszej Ojczyzny. Każda z wykonywanych pieśni poprzedzona była komentarzem, który był krótkim opisem dziejów Polski. Naszemu spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera. Wyśpiewywane z ogromnym zaangażowaniem teksty pieśni wywołały w sercach nostalgię i dostarczyły wielu wzruszeń. O godzinie 11.11 włączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej” i wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Nasi uczniowie udowodnili, że w ich jakże młodych duszach już mocno tkwi nutka patriotyzmu.

Składam serdeczne podziękowania za pomoc przy oprawie muzycznej p. Joannie Urbanowicz  i plastycznej paniom Sandrze Mrozik i Bożenie Kuba.

organizator Małgorzata Brzeska

galeria zdjęć: Koncert pieśni patriotycznej