Koty, kotki i kociaki w świetlicy szkolnej !

Lut 2017        ŚWIETLICA

Tradycyjne przez cały tydzień dzieci ze świetlicy poznawały życie i zwyczaje kotów.

Spontanicznie powstał Kącik Miłośników Kotów skupiający dzieci, które mają kociego pupila   w domu. Dzieci oraz p. Agata przyniosły zdjęcia swoich podopiecznych i o nich opowiadały np. o  ich rasie, upodobaniach, charakterze i  psikusach.

Zajęciom towarzyszyły skoczne kocie piosenki i zabawy ruchowe.  Dzieci w ramach zajęć manualnych i plastycznych wykonały śliczne kocie czapeczki i maski , portrety oraz kotki z tektury  i kolorowego papieru.

W ramach cyklu: ”Kwadrans z książką” dzieci czytały wiersze i książeczki o kotkach: „Kotek Szarutek”, „Przygoda Finki”, „Kotek Puszek”, Cztery kotki”, „Kot w butach” . Wszystkie dzieci twórczo i aktywnie spędziły czas poznając koci świat.