Kto czyta książki, żyje podwójnie

Gru 2018        SP 6

Klasa II i III postanowiły zaprzyjaźnić się z Miejską Biblioteką publiczną w Ostródzie.

Uczniowie pod opieką wychowawców i rodziców wybrali się do zamku pod koniec listopada.  Wprawdzie aura zaczynał zmieniać się na zimową, ale wszyscy dzielnie pomaszerowaliśmy na zajęcia biblioteczne do zamku. Rozmawialiśmy o Polsce, symbolach narodowych i minionej niedawno 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obejrzeliśmy wypożyczalnię, czytelnię i mnóstwo książek. Poznaliśmy zasady korzystania z biblioteki miejskiej i dowiedzieliśmy się, jak można się do niej zapisać.  Oczywiście w drodze powrotnej skorzystaliśmy z atrakcji na placu zabaw koło jeziora, było też słodkie „co nie co”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły. Pewnie, przynajmniej niektórzy z nas, powrócą do zamku, by zostać pełnoprawnymi czytelnika … i oto właśnie chodzi, by zaprzyjaźnić się z biblioteką i książką.

Katarzyna Zakrzewska,  Anna Zawadzka

galeria zdjęć: Kto czyta książki, żyje podwójnie