Lekki tornister 2016

Paź 2016        SAMORZĄD UCZNIOWSKI

W październiku 2016 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję ważenia plecaków w ramach programu profilaktycznego dla uczniów kl. I-III „Lekki tornister”.

Rekord, jeśli chodzi o ciężar plecaka, należy do kl. IIIa. 3 osoby w tej klasie miały plecak o wadze 6kg i jedna 5,2 kg. Jest to smutny rekord.

NALEŻY WYJĄC ZBĘDNE RZECZY I ZADBAĆ O KRĘGOSŁUP!

Wielu uczniów z poszczególnych klas miało plecak o wadze 5 kg. To niestety też zbyt ciężki plecak. Jego waga nie powinna przekraczać 10% wagi ucznia. Czas na refleksję i działanie, tak niewiele trzeba! Wystarczy w szafce zostawić to, co nie jest potrzebne.

Zestawienie wyników wygląda następująco:

klasa

Średnia waga plecaka w przeliczeniu na jednego ucznia

2,8 kg

3,6 kg

II a

2,6 kg

5 kg

II b

4,3 kg

5,2 kg

III a

3,7 kg

6 kg ( trzy osoby)

III b

4,1 kg

5 kg ( pięć osób)

Kochani!
Warto o swoje zdrowie zadbać już dziś!