Cze 2018        BIBLIOTEKA

„ Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi.”

W ramach realizacji  „Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa”, dotyczącego wspierania w latach 2016 – 2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych  - nasza szkoła otrzymała dotację finansową w wysokości 15 000 zł.

Przystąpiliśmy do opracowania wykazu najpotrzebniejszych książek (m.in. lektur), poszukiwanych nowości wydawniczych uwzględniając propozycje uczniów i nauczycieli.

Księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o pokaźną liczbę atrakcyjnych tytułów książek dla dzieci i młodzieży, audiobooków, literatury dla nauczycieli. Mamy nadzieję że czytelników nam nie braknie.

Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi.”