Witamy w naszej szkole

Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Ostródzie. Jesteśmy niedużą szkołą osiedlową w przepięknym, otoczonym lasami i jeziorami miasteczku mazurskim. Niewielka liczba uczniów i nauczycieli niweluje, tak powszechną w dużych placówkach, anonimowość.

Pracujemy w przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze. Stworzyliśmy dzieciom dobre warunki do nauki i pełnego rozwoju.
Mamy dobrze wyposażone klasopracownie, w tym pozyskaną ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pracownię komputerową oraz multimedialną bibliotekę z ciągle wzbogacanym, dostosowanym do potrzeb ucznia księgozbiorem.
w czterech salach lekcyjnych funkcjonują zestawy audiowizualne z tablicami interaktywnymi i projektorami.
Sala gimnastyczna daje dobre warunki do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz umożliwia rozszerzenie działalności sportowej na terenie naszej szkoły.
Młodsze dzieci mogą korzystać ze świetlicy szkolnej, a wszyscy uczniowie ze stołówki.

W naszej placówce działają różne organizacje, prowadzone są koła zainteresowań i zajęcia pozalekcyjne. Wydawana jest gazetka szkolna "Wieści z Kornelówki" Organizuje się mnóstwo imprez kulturalnych i sportowych. W czasie ferii zimowych prowadzone są półzimowiska. Boisko szkolne służy nie tylko naszym uczniom, ale i starszej młodzieży osiedla.

Wraz ze środowiskiem lokalnym realizujemy misję:

"Jesteśmy po to, by prowadzić wychowanków do ciekawego, szczęśliwego
i spełnionego życia".