Nasz serwis używa plików cookies zgodnie z "Polityką Cookies". Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo na to zgodę.   Zamknij  X
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Kornela Makuszyńskiego
w Ostródzie
Szkoła ze słońcem w herbie

Obchody 30 lat wolności w Kornelówce

   Cze 2019        SP 6

4 czerwca społeczność szkolna  spotkała się na apelu upamiętniającym 30 lat wolności.

W nastrój zadumy wprowadziła wszystkich pieśń „Mury” barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego oraz przybliżenie wydarzeń historycznych, związanych z obradami okrągłego stołu i pierwszymi, częściowo wolnymi wyborami parlamentarnymi, wygłoszone przez ucznia Michała Lendziona, który kończąc, powiedział ważne słowa skierowane do swoich rówieśników: ..”Jaka będzie Polska teraz i w przyszłości zależy od nas, od naszej postawy i poczucia odpowiedzialności- WOLNĄ Polskę budujemy wspólnie!”. Młodzież wysłuchała także wiersza „O wolności słów kilka” w interpretacji ucznia - Mariusza Rochowicza. Podczas apelu nie zabrakło wzruszających pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalnego ”Wesoła gromadka” oraz laureatek Miejskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej: Weroniki Klimeckiej, Mai Orlikowskiej i Weroniki Gajowniczek. 

Na koniec Pani Dyrektor Anna Dudzin powiedziała kilka ważnych słów o wolności, jak  powinniśmy rozumieć wolność i jak z niej mądrze korzystać nie ograniczając jej innym.  Klasa ósma włączyła się do obchodów przygotowując projekt edukacyjny z historii: ”Droga do demokracji, droga do wolności”.  Tę cenną lekcję o wolności, uczniowie zapamiętają na długo.

  Zespół organizacyjny:

  Agata Pyszyńska ,Małgorzata Brzeska, Ewa Raczyńska i Dariusz Popławski.

galeria zdjęć: Obchody 30 lat wolności w Kornelówce