Ostródzki Przegląd Kolęd i Pastorałek

Sty 2019        SP 6

Już po raz dwunasty odbył się w zamku Ostródzki Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3.

Na scenie rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie zaprezentowali publiczności cały przekrój popularnych kolęd i pastorałek. Zmagania konkursowe oceniało jury powołane przez organizatora i oceniało walory głosowe  i muzykalność, interpretacja utworu, aranżacja, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.
Naszą szkołę w kategorii solista reprezentowała Weronika Gajowniczek z kl.5a która otrzymała wyróżnienie w kategorii zespół –„Wesoła gromadka” -19 uczniów: z kl. IVa (Julia Lendzion, Dominika Ługiewicz, Gabrysia Szaudzianis, V a,( Julia Desput, Weronika Gajowniczek, Weronika Jasińska, Maciek Haliński, Agnieszka Karpiesiuk, Hania Włodarska), VI a( Zuzia Kietlińska, Weronika Klimecka, Klaudia Melerska, Ola Smosarska), VIII(Magda Kozłowska, Maja Orlikowska, Wiktoria Piasecka, Zuzia Szymczak ,Weronika Węgrzynowska, Ala Ziemlewska).Zespól osiągnął wielki sukces zajmując I miejsce. Nasza grupa w strojach góralskich wykonała pastorałkę „ Od serca do ucha”. Uczestnicy  otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze a laureaci miejsc statuetki.
opiekun Małgorzata Brzeska