PAMIĘTAJMY O ZWIERZĘTACH !

Paź 2017        ŚWIETLICA

Pod tym hasłem, w ramach Światowego Dnia Zwierząt, dzieci ze świetlicy rozpoczęły tydzień poświęcony zwierzętom.

Podczas zajęć edukacyjnych dzieci poznały zwierzęta żyjące w naszych lasach, niektóre gatunki zagrożone w Polsce i na świecie, dowiedziały się jak można na co dzień pomagać zwierzętom, jak zachowywać się wobec zwierząt, tych dziko żyjących i tych domowych. Wspólnie z wychowawcami dzieci wykonały gazetkę o zwierzętach, którymi się opiekują i które kochają. Razem czytaliśmy informacje o wybranych zwierzętach z albumów i książeczek. Na zajęciach artystycznych dzieci śpiewały piosenki o psach, kotach i żabkach, malowały kolorowanki i rysowały swoje zwierzątka.

Agata Pyszyńska