Gru 2018        BIBLIOTEKA

W bibliotece odbyło się pasowanie-oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki .

Prowadzący spotkanie członkowie  Klubu Przyjaciół Książki wprowadzili uczestników w zaczarowany świat bajek i baśni, w czasie, którego nasi goście rozwiązywali zagadki, quizy. Postaci z bajek informowały o zasadach korzystania ze zbiorów bibliotecznych, podkreślały konieczność dbania o księgozbiór.  Szczególnym gościem była Królowa Książka, która sprawdzała gotowość uczniów do korzystania z księgozbioru szkolnego.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, przyrzekając dbać o zbiory biblioteczne. Na zakończenie otrzymali zakładki do książek, karty pracy oraz słodki poczęstunek. Rodzicom nowo przyjętych czytelników przekazano list, w którym przedstawiono istotną rolę biblioteki w edukacji dziecka, prosząc o ścisłą współpracę z biblioteką.

Program prowadzili uczniowie z kl. V b: Lena Buczko, Emilka Jackiewicz, Szymon Kaliszewski, Laura Otremba, Kacper Siemianowski i uczennica kl.VIII - Paulina Szczepańska.

Małgorzata Brzeska

galeria zdjęć: Pasowanie na czytelnika 2018