Patriotyczny maraton czytelniczy

Paź 2018        BIBLIOTEKA

Patriotyczny maraton czytelniczy to kolejna akcja biblioteki szkolnej w ramach obchodów święta biblioteki.

Dziewczynki z KPK: Martyna Milewska, Paulina Szczepańska, Maja Orlikowska z kl.VIII oraz Laura Otremba z klasy V b przebrane za harcerki czytały w klasach I-VIII książki opowiadające o życiu dzieci podczas II wojny światowej.

W kl. I- IV zaprezentowano książkę Michała Rusinka "Zaklęcie na W". Spotkanie w kl. V-VIII poprzedził krótki film,zwiastun książki Pawła Beręsewicza"Czy wojna jest dla dziewczyn?". Przedstawiciele klas IV-VIII włączyli się czynnie do maratonu, czytając wyznaczone rozdziały. Na zakończenie prowadzące zadawały pytania dotyczące treści opowiadań. Słuchacze chętnie włączali się do dyskusji i poruszali problematykę wojny. Uczniowie otrzymali do wykonania zadanie plastyczne z bohaterami książek.

Wszystkim dzieciom i nauczycielom bardzo podobała się taka inna lekcja historii. Dziękujemy za pomoc i wsparcie Pani Renacie Oleszkiewicz.

Małgorzata Brzeska-nauczyciel biblioteki

galeria zdjęć: Patriotyczny maraton czytelniczy