Projekt klasowy „Oszczędzamy, więc mamy”

Lis 2022        SP 6

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy IIIa wzięli udział w projekcie klasowym „Oszczędzamy, więc mamy”, gdzie pogłębiali wiedzę dotyczącą poszanowania dóbr materialnych, zrozumienia do czego służą pieniądze oraz uczyli się postawy oszczędzania, planowania i przedsiębiorczości.

Uczniowie wskazywali właściwe zachowania dotyczące ograniczenia wytwarzania odpadów, poszanowania zużycia wody i energii elektrycznej, projektowali i samodzielnie ozdabiali ekologiczne torby, które chcieliby zabierać ze sobą na zakupy. Dzieci spotkały się z panią Gabrielą, księgową ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Ostródzie, z którą  przeprowadzili wywiad na temat pracy i finansów szkoły.

Życzymy Uczniom, aby swoje pomysły sukcesywnie wcielali w życie, a przede wszystkim dbali o naszą planetę Ziemię, bo mamy ją tylko jedną!

Wychowawczyni klasy