Projekt Samorządu Uczniowskiego – „Kto Ty jesteś? Polak mały ...”

Gru 2016        SAMORZĄD UCZNIOWSKI

W roku szkolnym 2016/17 S.U. zaproponował swoim koleżankom i kolegom projekt szkolny „Kto Ty jesteś? Polak mały….”.

Opracowano zadania dla poszczególnych klas. Będziemy zbierać informacje na temat różnych miast naszego kraju i dzielić się nimi z innymi. Wszystko zostanie wyeksponowane na specjalnie przygotowanej tablicy z mapą Polski. Jako pierwsze zostaną umieszczone herby i nazwy miast.  Potem dołączą atrakcje, ciekawostki.  Poprzez realizację tego projektu uczniowie naszej szkoły zdobędą wiedzę o najbliższym środowisku,  o najważniejszych miastach w Polsce  oraz ludziach i instytucjach pełniących ważną rolę w  życiu społecznym danego środowiska. Musimy pamiętać, że kształtowanie pojęcia „Polak” zaczyna się od rozumienia tego, że mieszkamy na tym samym terytorium i mówimy tym samym językiem. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału!

Opiekunki S.U. :

Katarzyna Zakrzewska