Rozmów o zdrowiu nigdy dość…..

Cze 2019        SP 6

Spotkanie z dietetykiem

Uczniowie klas VI–VIII w końcu maja 2019r. mieli okazję porozmawiania na temat dbania o zdrowie z profesjonalistkami. Odwiedziły ich panie dietetyczki – ekspertki od reedukacji żywieniowej - z Natur House. Multimedialna prelekcja, stanowiąca punkt wyjścia do całego spotkania, zawierała wskazówki dotyczące zdrowego życia z uwzględnieniem zasad zawartych w piramidzie zdrowia. Oczywiście najważniejszy jest ruch i nawadnianie organizmu oraz odpowiednia dieta wyłączająca fast foody, nadmiar słodyczy i tłuszczu. Uczniowie mieli też możliwość obliczenia swojego BMI - wskaźnika masy ciała – pokazującego w sposób ogólny niedowagę, nadwagę lub wagę prawidłową. Zgodnie  z przysłowiem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, warto dobre nawyki wypracowywać jak najwcześniej.

Katarzyna Zakrzewska