Światowy Dzień Kota w Kornelówce

Lut 2019        SP 6

Klasy młodsze zostały zaproszone do udziału w akcji czytelniczej „Duży czyta małemu”. Dzieci wysłuchały opowiadania Heleny Bechlerowej „ O kotku, który szukał czarnego mleka”. Wytłumaczyliśmy sobie, że zwierzęta należy szanować bez względu na rasę, wygląd. Zrozumieliśmy jak odpowiedzialnym zadaniem jest opieka nad zwierzęciem. Mówiliśmy jak ważna w życiu jest przyjaźń. Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała kolorowankę i zakładkę z kotkiem. Dzieci, które przebrały się i aktywnie uczestniczyły w zajęciach otrzymały kocie niespodzianki.
Celem spotkania było dostarczenie dzieciom radości ze wspólnego spotkania połączonego z pogłębianiem kontaktu z literaturą oraz udziałem w zabawach ruchowych o kotach.

Klasom starszym na zajęciach języka polskiego, godzinach wychowawczych, przypomniano przysłowia, powiedzenia, cytaty i mity  związane z kotami. Rozmawiano o motywach kocich w literaturze.

Na korytarzu można było podziwiać prace plastyczne kl.I-VIII „ Kocia rodzinka klasy…”, a w bibliotece obejrzeć wystawkę książek poświęconych bohaterowi dnia.

...Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała kolorowankę i zakładkę z kotkiem. Dzieci, które przebrały się aktywnie uczestniczyły w zajęciach otrzymały kocie niespodzianki.

Małgorzata Brzeska

galeria zdjęć: Światowy Dzień Kota