Światowy Dzień Książki

Maj 2018        BIBLIOTEKA

„Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi”

Któż z nas nie marzył o dalekich podróżach, niesamowitych przygodach...  Niestety, nie wszyscy mamy możliwość, by zwiedzić odległe, egzotyczne kraje. Jednak pewnej namiastki przygód doświadczyli uczniowie klas I-IV którzy uczestniczyli w programie przygotowanym przez członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Dzieci z kl. IV b przygotowały prezentację czytelniczą Podróże z Nelą - małą reporterką.  A to wszystko za sprawą serii książek o przygodach dziewczynki. W jej książkach i reportażach czytelnicy mogą zauważyć niezwykłą wrażliwość na piękno świata i cierpienie zwierząt, którą zaraża innych. Na spotkaniu uczniowie wysłuchali opisu wydanych książek Neli, wywiadu, ciekawostek z jej życia. Członkowie klubu przygotowali: gazetkę poświęconą twórczości Neli oraz stworzyli prace plastyczne promujące jej serię. Ponadto dzieci z DKK zachęcały swoje koleżanki i kolegów do przyłączenia się do uczestnictwa w klubie i korzystania z księgozbioru szkolnej biblioteki.

Wspólnie przeczytaliśmy cytat: „ Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi.”

Akcja została przeprowadzona w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

organizator-Małgorzata Brzeska