ŚWIĘTO SZKOŁY 2023

Lut 2023        SP 6

20 stycznia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 6 niepodzielnie królował nasz patron Kornel Makuszyński. W oficjalnej części cała społeczność szkolna spotkała się pod jego tablicą i z całego serca, gromkimi głosami odśpiewała pieśń szkoły. Jej początek stanowią słowa wielkiego pisarza „Mądrym być, to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa” widniejące również nad wejściem naszej szkoły. Nawiązując do urodzin patrona i związanego z nimi Święta Szkoły, kilka słów do uczniów skierował pan dyrektor Dariusz Popławski, natomiast samorząd uczniowski złożył pod tablicą wiązankę kwiatów. Na tym zakończyła się część pierwsza uroczystości, a w części drugiej uczniowie przygotowali panu Makuszyńskiemu szczególny podarunek. Ojjjjjj…..będzie się działo……..

…a działo się naprawdę wiele…Na długo przed Świętem Szkoły zjednoczyliśmy siły: uczniowie, nauczyciele i rodzice. Założenie było dość proste: podarować „nowe życie” bohaterom Makuszyńskiego, ale forma pracy była już bardzo złożona: mało znany japoński teatrzyk kamishibai, zwany papierowym teatrzykiem!!! Głównym celem przedsięwzięcia było rozwijanie kreatywności oraz podniesienie wiary dzieci we własne możliwości. UDAŁO SIĘ w 100%. Powstały cudne dzieła sztuki, w których Koziołek Matołek, Małpka Fiki Miki i wielu innych bohaterów Makuszyńskiego przeżyło nowe przygody autorstwa uczniów SP6. Uczniowie klas VIII natomiast, stworzyli opowieść o samym patronie. Wersję dla dzieci młodszych i starszych. Zapraszamy do galerii, jest co oglądać.

Więcej zdjęć w galerii: ŚWIĘTO SZKOŁY 2023