Nasz serwis używa plików cookies zgodnie z "Polityką Cookies". Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że wyrażają Państwo na to zgodę.   Zamknij  X
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6
im. Kornela Makuszyńskiego
w Ostródzie
Szkoła ze słońcem w herbie

ŚWIĘTO SZKOŁY 2024

   Lut 2024        SP 6

19 stycznia społeczność Kornelówki zgromadziła się przy tablicy pamiątkowej K. Makuszyńskiego, aby uczcić 140. rocznicę Patrona. Honorowym gościem był wiceburmistrz Zenon Kastrau, który pod tablicą K. Makuszyńskiego złożył urodzinowy bukiet kwiatów. Dyrektor szkoły Dariusz Popławski skierował kilka słów do uczniów, nawiązując do złotych myśli naszego patrona. Samorząd uczniowski złożył kwiaty, a my z uśmiechem na twarzach, wśród również uśmiechających się słoneczek zaśpiewaliśmy pieśń szkoły.Tłem stała się wystawka poświęcona twórczości Pisarza ze słońcem w herbie: plakaty, książki, teatrzyki kamishibai. W ramach projektu "Sportowe potyczki z bohaterami K. Makuszyńskiego" uczniowie wszystkich klas wykazali się umiejętnościami sportowymi oraz wiedzą o patronie. Mogliśmy także podziwiać układy taneczne w wykonaniu uczennic kl. IV b. Zwieńczeniem uroczystości był symboliczny tort.
Tego dnia w naszej szkole było wesoło, radośnie kolorowo. Uśmiechamy się do siebie, gdyż zgodnie ze słowami Patrona Kornelówki "Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu"????

Pozdrawiamy, organizatorzy SP6

Więcej zdjęć w galerii: Święto Szkoły 2024