„Teatralne ABC"

Lut 2019        SP 6

7 lutego klasy IVa, IVb i Vb wyjechały na wycieczkę do Olsztyna na przedstawienie pt.: „Teatralne ABC” wykonane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji.

Spektakl przedstawia historię chłopca, który nie potrafi zachować się w teatrze, przeszkadza zarówno widzom jak i aktorom. W konsekwencji zostaje uwięziony w teatrze, gdzie spotyka różne postaci znane z baśni lub historii teatru. Okazuje się, że ich opowieści są powiązane z zachowaniami naszego bohatera, który stopniowo coraz bardziej zachwyca się wyjątkowością miejsca jakim jest teatr.

Treść przedstawienia w przekazuje wiedzę na temat historii teatru, tajników gry aktorskiej, zaplecza teatralnego – a dzieje się to w barwnej i radosnej formie .

Naszym młodym widzom spektakl się podobał, wszyscy żywo reagowali na treści. Wszyscy też byli grzeczni, bo w komplecie wróciliśmy do szkołyJ.

M. Brzeska, R. Oleszkiewicz, W. Krezymon, J. Urbanowicz

Galeria zdjęć: Teatralne ABC