Uwielbiani bohaterowie utworów Kornela Makuszyńskiego

Lut 2017        ŚWIETLICA

W związku ze świętem szkoły i nadaniem sztandaru, nauczycielki świetlicy szkolnej p. Beata Janaszkiewicz i p. Agata Pyszyńska zorganizowały dla dzieci z klas I-IV konkurs plastyczno- literacki pod tytułem: „Bohaterowie Kornela Makuszyńskiego”.

Głównym celem konkursu było upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci oraz rozwijanie zdolności plastycznych dzieci, pobudzanie wyobraźni oraz zachęcanie do czytania i poznawania najpiękniejszych bajek, wierszy i utworów Kornela Makuszyńskiego:

• uczczenie pamięci Kornela Makuszyńskiego,
  • pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży na temat twórczości Kornela Makuszyńskiego,
  • rozwijanie wyobraźni oraz umiejętności wypowiedzi artystycznej wśród dzieci,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej literaturą i plastyką,
  • umożliwienie prezentacji twórczości plastycznej dzieci szerszemu kręgowi odbiorców
  • odkrywanie i promocja młodych talentów.

Na konkurs wpłynęły prace wykonane różnymi technikami. Jury brało pod uwagę samodzielność, dokładność oraz różnorodność użytych materiałów i umiejętności plastyczne. Do każdej pracy plastycznej należało także dołączyć napisany samodzielnie, krótki wierszyk lub rymowankę o wybranym bohaterze. Dominowali tacy bohaterowie jak: Koziołek Matołek, Małpka Fiki- Miki, Adaś- Szatan z siódmej klasy, Jacek i Placek, diabełek Piszczałka.

18 stycznia 2017 roku wszystkie prace młodych twórców zostały zaprezentowane społeczności szkolnej oraz rodzicom. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 15 lutego.

Wyniki konkursu:

I MIEJSCE : Hanna Synowiec kl. III b

Maciej Zakrzewski kl. III b

II MIEJSCE: Emilia Jackiewicz kl. III b

Hanna Jastrzębska kl. II b

III MIEJSCE: Magdalena Wasilewska III a

Wiktoria Seweryn kl. II b

Gabriela Szaudzianis kl. II a

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Członkowie komisji konkursowej: p. Beata Szymborska, p. Beata Janaszkiewicz, p. Małgorzata Brzeska

i p. Agata Pyszyńska