VI MIEJSKI KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Maj 2022        SP 6

18 maja 2022r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostródzie po 3-letniej przerwie odbył się konkurs Pieśni Patriotycznej. W kameralnej sali spotkali się przedstawiciele szkół podstawowych: SP1,SP2,SP3,SP6, Zespołu Szkól Salezjańskich i Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo- Rewalidacyjnch. Uczniowie zaprezentowali różnorodny, ciekawy i wzruszający repertuar nawiązujący do historii nie tylko Polski, ale całej Europy. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a jury w składzie: Donata Ścibek-Galon, Małgorzata Kwacz, Anna Rutkiewicz miało niemały dylemat z wyłonieniem zwycięzców. Ostateczny wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

kategoria IV-VI:

I m-  Adam Szczypiński- SP6

II m – Julia Zmysłowska- SP2

III m – Wiktoria Kleber- SP3

wyróżnienie:  Marta Szczypior- SP3, Tymoteusz Prella-  Zespół Szkól Salezjańskich

kategorie VII-VIII:

I m – Jakub Giżyński-  Zespół Szkól Salezjańskich

I m – Weronika Gajowniczek- SP6

II m- Paulina Sawicka- Zespół Placówek Szkolno Wychowawczo- Rewalidacyjnch

III m- Julia Smosarska- SP6

wyróżnienia: Bożena Trzcińska- SP2, Oliwia Paszkowska- SP1

Sponsorami konkursu byli: Urząd Miasta w Ostródzie, p. Dariusz Galon z firmy handlowej ,,DAGO” oraz biblioteka SP6. Organizatorami konkursu były: Dorota Błażewska, Małgorzata Brzeska, Ewa Raczyńska i Dariusz Popławski.

galeria zdjęć: VI MIEJSKI KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ