VIII SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA 2022

Kwi 2022        BIBLIOTEKA

W tym roku czytaliśmy utwory Marii Konopnickiej

Szkolna biblioteka uczciła Patrona Roku 2022-Marię Konopnicką. Po raz ósmy zorganizowany został Konkurs Pięknego Czytania. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz rozwijanie twórczych talentów. W konkursie wzięli udział uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci z klas I- IV oraz V- VIII. Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie przed jury wylosowanego tekstu wiersza lub prozy Marii Konopnickiej. Do II etapu przeszło 4 uczniów z kl. I- IV i 4 z kl. V-VIII. Uczniowie wykazali się wzorową techniką czytania i niezwykłą umiejętnością przekazywania uczuć zawartych w tekście.

Mistrzem pięknego czytania 2022 w kl. I- IV została uczennica kl. IV- Marita Rykaczewska, a w kl. V- VIII Emilia Jackiewicz z kl. VIII b. Wyróżnienia otrzymali: Antoni Wójciak, Lilianna Pocałujko, Jakub Biegański, Kornelia Kiełczewska, Szymon Grzywiński i Szymon Kaliszewski.
Wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu jeszcze raz dziękujemy,
a laureatom gratulujemy zwycięstwa. Sponsorami konkursu była biblioteka szkolna oraz Stowarzyszenie „Bo jak nie My, to kto?". Słodki poczęstunek ufundowało przedsiębiorstwo usługowo-handlowe „Jawor" w Ostródzie. Do zobaczenia za rok.

Galeria zdjęć: VIII SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA 2022