Warsztaty wielkanocne

Kwi 2019        SP 6

1 kwietnia klasy IV a i V b pojechały naw wycieczkę i to wcale nie jest primaaprilisowy żart.

Cel wycieczki to warsztaty wielkanocne, które odbywają się w Olsztynie w Manufakturze Sztuki. Podczas zajęć nasi zdolni uczniowie wykonali pisanki wielkanocne metodą mało znaną – batik. Batik to  technika polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i barwnika, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Zajęcie bardzo zajmujące ale niełatwe i wymagające cierpliwości i precyzji. Ale udało się!!! Tą techniką uczestnicy warsztatów wykonali przepiękne pisanki wielkanocne. To nie wszystkie wydarzenia tej wycieczki, gdyż okazało się, że dzięki dobrej organizacji skorzystaliśmy z jeszcze jednej atrakcji. Przespacerowaliśmy się na dziedziniec olsztyńskiego zamku, a tam pani dr Małgorzata Gałęziowska, kustosz dyplomowany muzeum barwnie opowiedziała krótką historię tego zabytku i co nieco innych historycznych informacji o regionie. A w szkolnej bibliotece jest nowa pozycja – prezent od pani kustosz, do której warto sięgnąć, bo to trochę wiedzy o miejscu, w którym żyjemy.

Brzeska, R. Oleszkiewicz, W. Krezymon, J.Urbanowicz

Galeria zdjęć: Warsztaty wielkanocne