Wielkanoc tuż, tuż

Kwi 2023        BIBLIOTEKA

Idzie wiosna. Wielkanoc tuż, tuż. Klub Przyjaciół Książki zaprosił klasy I-III do akcji czytelniczej ,,Duży czyta małemu". Barwne dekoracje wprowadziły wszystkich widzów w miły, wielkanocny nastrój. Przybliżono tradycje i symbole wielkanocne. Program był wypełniony pięknymi piosenkami. Nie obyło się bez tradycyjnego śmigusa-dyngusa, tak lubianego przez dzieci. Najmłodsi wysłuchali opowiadania, w formie teatrzyku kamishibai, o wiośnie i polskich tradycjach wielkanocnych... o tym, co dzieje się przed świętami w domu i w przyrodzie. Na koniec KPK złożył wszystkim pracownikom, uczniom i ich rodzicom życzenia zdrowych, wesołych świąt.