Wycieczka klasy IV i VI b do Torunia

Paź 2019        SP 6

W październiku klasa IV i VI b odwiedziła Toruń. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od spotkania z panią przewodnik, która zapoznała nas z historią miasta oraz jego najpiękniejszymi zabytkami. Przez trzy godziny przechadzaliśmy  się uliczkami średniowiecznego miasta poznając jego tajemnice. Poznaliśmy kilka legend. Kolejnym punktem były warsztaty w Centrum Chemii. Uczniowie otrzymali własne zestawy do produkcji mydła glicerynowego i świeczek. Pod czujnym okiem prowadzącego stworzyli przepiękne i niepowtarzalne „dzieła sztuki” . Zajęcia przebiegły w niezwykle sympatycznej atmosferze i były niezapomnianą chwilą kreatywności.

Na koniec oczywiście pamiątkowa fotografia przy pomniku Mikołaja Kopernika, Krzywej Wieży, zakup pierników toruńskich i pamiątek. Dzień pełen atrakcji, każdy z uczestników znalazł coś ciekawego dla siebie.

Małgorzata Brzeska, Renata Oleszkiewicz, Agata Pyszyńska

galeria zdjęć: Wycieczka klasy IV i VI b do Torunia