Z życia Świeticy Szkolnej

Lut 2019        ŚWIETLICA

Zimą pamietamy o zwierzętach

W styczniu w świetlicy szkolnej zrealizowano blok tematyczny o zwierzętach zimą. Nauczycielki świetlicy rozmawiały z dziećmi  w jaki sposób pomagać zwierzętom zimą, jak o nie dbać i jak je dokarmiać. Dzieci pod kierunkiem nauczycielek wykonały ciekawe prace plastyczne, które zaprezentowano w świetlicy i na korytarzu .

„Patron – Uczeń – Przyszłość – Zawód”.

W ostatnim tygodniu przed feriami w świetlicy przeprowadzono zajęcia związane z naszym patronem i jego twórczością. Nauczycielki przypomniały życiorys Kornela Makuszyńskiego, jego twórczość, a szczególnie ulubione przez dzieci bajki. Wykonano gazetkę tematyczną, uczniowie kolorowali lub rysowali postać Koziołka Matołka, głośno czytali fragmenty książek. Przypomniano „Pieśń szkoły”. Podsumowaniem było Święto Szkoły.