" Być jak ptak..." -rozmawiamy o wolności

Paź 2022        BIBLIOTEKA

Uczniowie klas I a, I b i II w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zastanawiali się nad tym, co oznacza pojęcie "wolności", takiej szeroko rozumianej ale też takiej zwykłej codziennej. Pomogli im w tym uczniowie kl. VII - Julia i Igor, członkowie Klubu Przyjaciół Książki. Zapoznali z opowiadaniem  „Historia o wolności” z cyklu opowiadań „Opowieści o tym, co w życiu ważne". Okazało się, że nasi najmłodsi uczniowie doskonale rozumieją, że wolność , to nie tylko przywileje, prawa, ale też obowiązki i odpowiedzialność. Warto o tym pamiętać, kiedy się jest dzieckiem, ale jeszcze bardziej, kiedy człowiek staje się dorosły.

organizator: biblioteka

Galeria zdjęć: Być jak ptak