Zajęcia unijne

Od lutego 2019r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostródzie im. Kornela Makuszyńskiego jest realizowany projekt „Otwieramy się na świat!” przez Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom Potrzebującym” im. Janiny Pelczarskiej w Ostródzie w partnerstwie z Gminą Miejską Ostróda w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014 – 2020.

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji językowych i przyrodniczych, a także właściwych postaw i umiejętności uczniów klas IV – VIII z naszej szkoły.

W ramach projektu uczniowie klas IV – VI uczęszczają na zajęcia „Przyroda doświadczalna”, a z klas VII – VIII  na zajęcia „Eksperymentuję na geografii”.

Uczniowie, którzy uczestniczyli w/w zajęciach  byli w dniach 6 – 10.05.2019r.  na  5-dniowej wycieczce w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Ramowy program wycieczki obejmował: Wadowice, Kraków, Zator, Zakopane, Jaskinię Bielańską.  W Wadowicach zwiedziliśmy Muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Kolejnym punktem programu był Kraków. Na trasie zwiedzania pojawiły się: Wawel z katedrą i zamkiem, Stare Miasto, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice, Uniwersytet Jagielloński, Planty. Wiele emocji pojawiło się w Energylandii, gdzie uczniowie spędzili ekscytujące popołudnie.  W Tatrzańskim Parku Narodowym podziwialiśmy krajobraz wysokogórski.

Widzieliśmy przełom rzeki Białki, Jaskinię Obłazowa, w której odkryto ślady prehistorycznych ludzi (rezerwat przyrody), Chochołów wieś znaną z oryginalnych chałup góralskich. Odwiedziliśmy schronisko górskie „Głodówka” z przepięknym widokiem na panoramę Tatr. Kolejką linową wjechaliśmy na Polanę Szymoszkową i Wielką Krokiew gdzie z tarasu widokowego podziwialiśmy Zakopane. Wycieczka w góry była również okazją do odwiedzenia Starego Cmentarza na Pęksowym Brzysku, gdzie jest pochowany Patron naszej szkoły Kornel Makuszyński. Podczas wycieczki na Słowację zwiedziliśmy Jaskinię Bielańską, która jest największą i jedyną udostepnioną do zwiedzania wysokogórską jaskinią w Tatrzańskim Parku Narodowym.

Koszt wycieczki został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

Galeria zdjęć: Zajęcia unijne

Deklaracja uczestnictwa dziecka w projekcie

Deklaracja wyboru zajęć

Formularz zgłoszeniowy dziecka

Informacja dla rodziców i uczniów.

Oświadczenie dziecko RODO