25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Lis 2017        BIBLIOTEKA

Jestem kulturalny i dobrze mi z tym!

Święto jest wspaniałą okazją spotkania w większym gronie, dlatego też Klub Przyjaciół Książki wraz z kl. IIIa zaprosił klasy I – IV do obejrzenia programu „Jestem kulturalny i dobrze mi z tym”. W tym roku Miś promuje czytelnictwo, uczniowie wysłuchali ciekawych opowiadań z książki „Dobre Maniery Kubusia Puchatka”, oraz zachęca do bycia kulturalnym – tak po porostu przy okazji i bez okazji – codziennie. Jako wstęp klasy I – III wykonały drzewka dobrych manier – na gałęziach zawisły kolorowe, jesienne liście ze znanymi wszystkim zwrotami grzecznościowymi.

Świętowanie się udało – wszyscy z uwagą wysłuchali pięknie przeczytanych opowiadań – są na to dowody, gdyż nie było błędnych odpowiedzi na tzw. pytania do tekstu J, a przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy IIIa było świetne!!! Nasi młodzi aktorzy spisali się na medal przypominając jak ważne są dobre maniery  -  dlatego powtórzmy razem z Misiem:

Podziękowania dla rodziców z kl.VII- p. Iwony Kozłowskiej i Anny Milewskiej za przygotowanie ciasteczek-misiaczków.

Dobre maniery są ważne,

Tak samo ważne jak miód,

A może nawet ważniejsze

Od tego miodu ciut, ciut?

Tak myśli Kubuś Puchatek,

Tak samo myśli Krzyś

I uczy dobrych manier

Puchatka nie od dziś.

Dołącz do Krzysia i Misia

I przykład z obu bierz

Bo dobrze wychowany

I ty być przecież chcesz.

M.Brzeska,  E Raczyńska,  J Urbanowicz.

galeria zdjęć: Światowy Dzień Pluszowego Misia.